Tani sprzęt budowlany

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – sprzedaż i wynajem maszyn budowlanych
    Koparki kołowe to dobre rozwiązanie jeśli potrzebujesz mobilnego sprzętu budowlanego. Z powodzeniem mogą one w szybkim czasie pokonywać nieduże odległości, a przez to mogą brać udział w pracach na np. dwóch niedalekich placach budowy w okresie gdy są na którymś potrzebne. Łatwość transportu to jedno, a funkcjonalność i wydajność pracy to drugie, ale i na tym polu nie pozostają one w tyle. Często też stosuje się napełnianie opon np. elastomerem, co zwiększa wytrzymałość opony, a dzięki temu dłużej może być eksploatowana bez ich wymiany. Poniżej opis Hydremy M 1700 i wzmianki o kilku innych, dzięki czemu można zorientować się w możliwościach koparek kołowych i producentach.
    Hydrema M 1700 to jedyna na rynku siedemnastotonowa koparka o średnicy obrotu zaledwie 3,40 metra. Dzięki odpowiedniej technice konstrukcji, maszyna ta potrzebuje tylko tyle miejsca ile typowa koparka pięciotonowa, a wygląda jak trzynastotonowa. Jest to niebywałym plusem i świadczy o nowatorskich rozwiązaniach konstrukcyjnych. Pomimo dużej masy całkowitej, model M 1700 ma najkrótszą przeciwwagę w swojej klasie i promień obrotu tylnego nawisu, który wynosi jedynie 1,70 metra. Układ geometryczny pozwala też na mały promień wychylenia przedniego, który wynosi jedynie 1,60 metra przy pełnym czerpaku. System ‚load-sensing’ to możliwość indywidualnego obsługiwania wszystkich funkcji koparki. Na pełną kontrolę wzrokową maszyny pozwala duża panoramiczna szyba. Przełączanie pomiędzy trybem jazdy, pracy i biegu jałowego, możemy liczyć na niskie zużycie paliwa połączone z wysoką wydajnością. Wyposażona jest w silnik Perkinsa o mocy 123 KM, który spełnia wymogi europejskie EEC (Stage 1) pod względem emisji spalin.
    Popularne są również koparki kołowe JCB, które spełniają swoje zadania w wielu pracach budowlanych i drogowych. Zazwyczaj wyposażone są w łyżkę, szybko złącze hydrauliczne, lemiesz spycharkowy, dodatkowe dwa wyjścia hydrauliczne (np. pod młot, skarpówkę hydrauliczną) i bliźniaki (podwójne koła). Jednymi z bardziej niezawodnych maszyn są koparko ładowarki Caterpillar Do zastosowań w ciasnych miejscach na placach budowlanych chętnie stosowany jest sprzęt firmy Bobcat.